گل بابونه و گل ختمی از جمله گیاهان دارویی می باشد که برای از بین بردن جوش صورت بسیار موثر می باشند و برای پوست شما شادابی و لطافت را به ارمغان می اورد.

از مهمترین ویژگی و خواص درمانی این گیاهان مناسب بودن برای هر نوع پوستی می باشد. بر ای تهیه ماسک مربوطه به مواد زیر نیاز می باشد.

  •     گل بابونه یک قاشق غذاخوری
  •     گل ختمی (ختمی درشت )یک قاشق غذا خوری
  •     آب یک لیوان

ابتدا پوست را با آب ولرم و صابون شستشو کرده ، مقداری بابونه را مانند چای دم کرده پوست را بخور دهید سپس گل بابونه و گل ختمی را بایک لیوان آب دم کرده صاف کنید یک تکه پنبه را درآن خیس نموده وکاملا صورت را با این ماسک آغشته کنید و مدت 20 دقیقه مکث کنید وبعد بشویید.

خواص گل بابونه برای پوست

یکی از روش‌هایی که در برطرف کردن جوش‌های سرسیاه صورت بسیار قوی عمل می‌کند، استفاده از بخور گیاهی گل بابونه است. برای تهیه این بخور تنها کافی است ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری گیاه خشک شده گل بابونه را درون ۲لیوان آب جوش ریخته و آن را روی حرارت بسیار ملایم قرار دهید سپس صورت خود را روی این بخار بگیرید. فقط مراقب باشید فاصله ایمن را حفظ کنید تا بخار به پوست صورت‌تان آسیب نرساند. بهترین حالت آن است که صورت‌تان را به مدت ۱۰ دقیقه با کمک بخور گل بابونه، بخور دهید و پس از آن صورت‌تان را بشویید. درمانگران طب سنتی معتقدند استفاده از گل‌های خیس خورده بابونه روی پوست به پاکسازی کمک می‌کند.

برگرفته از دلگرم