پرپشت شدن ابرو و مژه:

امروزه در همه جای دنیا این نکته که چگونه ابرو و مژه های پرپشتی داشته باشیم ذهن بسیاری از خانم ها را به خود مشغول کرده است.حال ما در این صفحه از سایت آرایشگری راه کار های زیادی که برای این موضوع وجود دارد را برای شما عزیزان جمع اوری کرده و دراختیار شما قرار می دهد پس در ادامه با ما باشید.

پرپشت شدن ابرو و مژه:دارو های گیاهی

روش پرپشت شدن ابرو و مژه با استفاده از دارو های گیاهی یا همان روغن های مختلف گیاهی است که به ما در این کار کمک ویژه ای می کنند اما باید بدانید که قبل از استفاده از روغن باید کامل ارایش چشم و ابرو خود را پاک کرده باشید تا تاثیر بیشتری ببندید در ادامه انواع مختلف این روغن ها را به شما معرفی می کنیم .

پرپشت شدن ابرو و مژه

روغن بادام :

روغن بادام تلخ و روغن بادام شیرین هر دو تاثیر دارند اما روغن بادام تلخ برای پرپشت شدن ابرو هاو مژه تاثیر بیشتری دارد با یک گوش پاک کن ان را رویی ابرو ها کشیده و مقداری هم با برس ریمل به روی مژه ها کشیده تا چند هفته تکرار کنید تا نتیجه ان را ببندید.

روغن آووکادو :

روغن آووکادو یکی از مغزی ترین روغن ها برای پوست و مو به حساب می اید و به خاطر ترکیبی که دارد بهترین روغن برای رشد و پرپشت شدن مژه و ابروها به حساب می اید حتی برای کسانی که پوست های ملتهب و حساسی دارند.

روغن کرچک :

این روغن یکی از دسترس ترین روغن ها به حساب می اید.

 استفاده از روغن کرچک یکی از راه‌حل‌های مؤثر برای افزایش رشد ابروهاست. این روغن شامل پروتئین، انواع ویتامین‌ها، اسیدهای چرب و آنتی‌اکسیدان‌ها‌یی است که فولیکول‌های مو را تغذیه می‌کنند و موجب رشد مو می‌شوند. به‌علاوه، این روغن برای مبارزه با هرگونه میکروارگانیسم که مانع رشد مو‌های ابرو می‌شود، مفید است. برای پرپشت کردن ابرو به‌وسیله‌ی روغن کرچک، مراحل زیر را دنبال کنید:

یک گوش‌پاک‌کن را به کمی روغن کرچک خالص آغشته کنید و روی هردو ابرویتان بکشید؛هردو ابرو را با نوک انگشتان‌ خود به آرامی برای ۲ تا ۳ دقیقه ماساژ بدهید؛ می‌توانید برای ۳۰ دقیقه یا یک شب روغن را روی هردو ابرو نگه‌دارید؛ سپس ابروهایتان را با آب ولرم و یک پاک‌کننده‌ی ملایم شست‌وشو بدهید؛این روغن را برای چند هفته، یک‌بار در روز استفاده کنید تا بهبود را حس کنید.

پرپشت شدن ابرو و مژه

توجه داشته‌ باشید که اگر روغن کرچک باعث هرگونه تحریک یا سوزش پوستی شد، استفاده از آن را متوقف کنید.

روغن رزماری:

شما عزیزا از این روغن هم می توانید استفاده  کنید فقط روغن رزماری  را در صورتی که بتوانید  بوی آن را تحمل کنید یکی از گیاهان فوق العاده موثر برای این منظور به حساب می اید . رشد ابروهای خود را با روغن رزماری ماساژ دهید و صبح ها بشویید. البته برای مشاهده تاثیرات آن گذشت یک ماه زمان طبیعی است (امکان التهاب و قرمزی در پوسدت وجود دارد ، اما در صورت سوزش زیاد پوست از این روش نباید استفاده کنید).

برای استفاده از تمام این روغن ها باید این نکته را در نظر داشته باشید که روغن وارد خود چشم نشود .