رنگ کردن ابرو و عوارض جانبی آن:

ابروها یکی از تاثیر گذار ترین اجزای صورت به حساب می آید .که باعث زیبایی و شادابی بیشتر صورت می شود . اگر مراقب آنها نباشید و یا ناخواسته بلاهای جبران ناپذیر سر ابروهای خود بیاورید پشیمانی زیادی را باید بعد از ان تحمل کنید که این کار از اعتماد به نفس شما هم کم می کند.امروزه در همه نقاط جهان کارهای زیادی روی ابرو انجام می دهند از جمله رنگ، تتو،هاشور... و غیره که رفته رفته این کارها عوارض های جبران ناپذیری بر سر ابروها می اورند .حال ما در این مقاله می پردازیم به رنگ کردن ابرو  و عوارض جانبی آن پس ما را همراهی کنید تا شاید از اینجا جلو ضرر رساندن به خود را بگیریم.

رنگ کردن ابرو و عوارض جانبی آن

رنگ کردن ابرو و عوارض جانبی آن:

رنگ ابرو یا همان تکنولوژی موجود در رنگ موی دائمی را به کار می برد و بسیاری از زنان به طور منظم از رنگ مو برای ابروهای خود استفاده می کنند. به این مواد شیمیایی «رنگ اکسیداتیو» می گویند. زیرا آن ها باید قبل از این که عمل کنند، با یک عامل اکسید کننده (معمولاً پر اکسید هیدروژن) مخلوط شوند. عامل اکسید کننده باعث می شود مولکول های رنگی به پلیمریزه تبدیل شوند یا با یکدیگر پیوند بخورند، تا سایه های شدیدی را ایجاد کنند و رنگ مو را تغییر دهد.

رنگ کردن ابروها از ان دسته کارهایی به حساب می اید که خطری برای کسی ندارد .فقط افرادی که موهای نازکی دارند رنگ کردن ابروهای انها باعث میشود که موهای انها نازک تر بشود . باید بدانید که خطر جدی ندارد اما با استفاده زیاد از رنگ برای ابرو باعث میشود تا ریشه و ساقه ان سست شود و رفته رفته ریشه ابروها کاملا بسوزد و دیگر رشد نکنند.

عوارض جانبی استفاده از رنگ ابرو:

عوارض جانبی شایع و خطرات ناشی از رنگ کردن ابرو شامل سوزش چشم، پوست و التهاب بافت های اطراف ابرو و تحریکات پوستی است. برخی افراد ممکن است تورم و التهاب را تجربه کنند و در برخی موارد نادر منجر به کوری می گردد.

معمولا عوارض جانبی رنگ کردن روی همه افراد یکسان دیده نمی شود و ممکن است عوارض جانبی از یک فرد تا فرد دیگر متفاوت باشد .باید قبل از استفاده از رنگ های شیمیایی ان را روی جای دیگر از بدن خود امتحان کنید که بعد از چند ساعت اگر به ان حساسیت دارید نشان دهد . شما عزیزانی که از رنگ های شیمیایی نمیتوانید استفاده کنید و به ان ها الرژی ویا همان حساسیت دارید از رنگ های گیاهی نیز میتوانید استفاده کنید این گونه از رنگ های عوارضی یا ندارند و یا خیلی کم عوارض دارند.