tendencias cabello 2014 645x806اگر موهایتان را از قبل حنا گذاشته اید همانند موهای طبیعی نمی توانید آنها را رنگ کنید . سایت آرایشگری در مقاله زیر به مشکلی که یکی از دوستان به آن مواجه شده اند پرداخته است.

سوال : مشتری داشتم که شش ماه پیش موهایشان را حنا گذاشته بودن ولی به من نگفتن و براساس رنگ مویی که انتخاب کرده بودند باید موهایشان را دکلره می کردم و بعد از اینکه موهایشان به پایه رسید مخلوطی از رنگ های 10.1+10.13+11.21 و اکسیدان 6% تهیه نموده و ابتدا ساقه مو و بعد از گذشت 20 دقیقه ریشه های مو را رنگ زدم که بعد از شستن، مو تن نارنجی داشت پس رنگ شماره 4 گذاشتم که دوباره پاک شد. بعد از گذشت یک ماه برای همان مشتری مخلوطی از واریاسیون نقره ای + 0.00+6.01+8.82+4 طبیعی و اکسیدان 6% را به رنگساژ درست کرده و به موهایشان زدم در نتیجه بازم رنگی که می خواستن نشد در نتیجه تصمیم گرفتند یه رنگ دیگه انتخاب کنند. میشه راهنماییم کنید که چیکار کنم تا اثر حنا از بین برود و ساقه و ریشه رنگهای هماهنگ و ثابتی داشته باشند و همچنین تن نارنجی هم نداشته باشد. در ضمن این مشتری موهای بلندی داشته و نمی خواهد که موهایش  را کوتاه کند.

پاسخ : ابن مدل رنگ با این درجه تفاوت پایه (طبیعی و بلوند)برای یکدست شدنش نمیتونید همون اول برین سراغ رنگای تیره،چون با چندبار شستشو رنگ قسمت بلوند شده میپره و دوباره این تفاوت رنگ نشون داده میشه،،تنها راهتون با آسیب کم اینه که با سه صفر ایتالیایی +بیست سانت دکوکرم +اکسیدان 12درصد قسمت تیره ی مو رو همپایه قسمت بلوند کنید و پنج دقیقه آخر موها رو شونه بزنید تا قسمت بلوند اغشته به مواد شود،بعداز پنج دقیقه مکث موهارو بشویید و خشک کنید. رنگ کاکائویی تیره+طبیعی 6+نسکافه ای تیره با اکسیدان نیم روی موهاشون بزارید و بعداز نیم ساعت بشورید.

 سوال : من مشتری دارم که موهایش را قبلا دکلره کرده، چند سانت از ریشه موهایش که در آمد حنا گذاشت و حاالا می خواهد موهایش را رنگ کند. در ضمن تارهای سفید در موهایش هم دارد. آیا باید از ریموور استفاده کنم؟

پاسخ : حتما باید از ریموور استفاده کنید ولی اثر حنا به دلیل گیاهی بودنش با یک بار ریموو کردن از بین نمی رود پس باید دوبار این کار را انجام دهید تا رنگدانه ایش از بین برود، بعد با استفاده از فرمول مقداردرصد سفیدی ،روی موهاشون رنگ بزارید.

سوال : مامانم موهای جلوش همه سفید می باشد و حنا میگذارد. تصمیم گرفتیم موهایش را رنگ کنیم اما از رنگ روشن خوشش نمی آید و هر رنگ دیگه ای هم که میذاریم به مرور زمان قرمز میشه . اگر بخواهیم موهاشون زیتونی دودی یا خاکستری یا قهوه ای زیتونی شود باید چیکار کنیم؟

پاسخ : بدلیل اینکه از جنا استفاده کرده اند حتما باید به سالن مراجعه نمایید تا از رنگبری حنا که یک کار تخصصی می باشد استفاده شود در غیر این صورت امکان پذیر نیست.