گاهی پیش می آید که موهایتان را دکلره نموده اید و لایتهای پراکنده ای در موهایتان بوجود آمده است که نیاز به شانتاژ کردن مو دارد و سایت آرایشگری دات کام در این مقاله شما را به طور کامل با این تکنیک آشنا مینماید. براثر بلیچینگ و خارج کردن رنگ دانه ها که بوسیله دکلره انجام می شود مو حالت شکنده به خودش میگیرد ئ بسیار ضعیف می گردد در نتیجه برای اینکه یک دکلره خوب داشته باشید نیازبه پودر خوب و در کنار آن اکسیدان مناسب می باشد که خصوصیات پودر خوب میتوان به کمتر بودن میزان غبار و حالت پراکنده آن می باشد که برای تست می توان ازارتفاع 35 سانتی پودر را درون ظرف خالی نمود و میزان غبار پراکنده شده آن را  مشاهده نمود و حتی زمانی که با اکسیدان مخلوط کردید در کمتر از 10 دقیقه باید باید حالت خمیری پیدا کند و به این نکته هم توجه داشته باشید که پس از 5 دقیقه از مخلوط تهیه شده استفاده نمایید چرا که مخلوط دکلره در مدت زمان کمتری نسبت به رنگ مو با اکسیژن واکنش می دهد.

در تکنینک شانتاژ مقاومت مو بسیار مهم میباشد و در صورتی در کمتر از ده دقیقه مو مقاومتش را از دست دهد این روش را نمی توان استفاده نمود چرا که با این روش تمام موی دکلره شده را به پایه یکسان می رساند. مراحل شانتاژ مو به صورت زیرمیباشد :

 • رنگ های ضوپر ویا همان فوق روشن را یا رنگ شماره 000 مخلوط نموده و برای ترکیب از اکسیدان 12% استفاده نمایید سپس به اندازه دو قاشق چایخوری پودر خاکستری را به مخلوط اضافه نموده و حداکثر 25 دقیقه موهایتان آغشته نمون موهایتان به رنگ مو با طول بکشد و در پایان بعد از گدشت 20 دقیقه که تمام موهایتان به رنگ آغشته شده بود بوسیله ماسک مو ترکیبات رنگ را از روی موهایتان بشویید و کاملا خشک نمایید.
 • خال نوبت به تهیه یک نوع شامپو شیمیایی برای مو می باشد که ترکیبات آن شامل یک پیمانه پودر دکلره، یک پیمانه ماسک مو و یک پیمانه شامپو می باشد که البته این ترکیب برای موهای خشک میباشد و ترکیب تهیهی شده را دو دفعه و به مدت 15 دقیقه برروی سر ماساژ داده و در پایان با آب سرد و شامپو بشویید و دوباره موهایتان را خشک نمایید.
 • حال نوبت به تهیه رنگساژ برای مو میباشد که که در تهیه این رنگ ساژ به طیف رنگی که میخواهید داشته باشد بستگی دارد اما چیزی که یکسان هست پایه رنگی که استفاده می کنید باید حتما 5 بایشد و از اکسیدان 20 و یا 40 می توانید استفاده نمایید. مثلا در صورتی که میخاوهبید تم رنگ موهایتان یخی باشد از رنگ 5 دودی و اگر می خواهید صدفی مانند باشد از رنگ 5 طبیعی و یا 5 بژ استفاده نمایید اما در کل به مواردی که در زیر اشاره شده است در تهیه رنگساژ توجه بسیار بنمایید :
  • نسبت مقدار رنگ و اکسیدان حتما باید یک به یک باشد.
  • زمانی از رنگساژ استفاده نمایید که موهایتان کاملا خشک باشد.
  • تا جایی که امکان دارد از واریاسیون کمتری استفاده نمایید.
  • در صورتی که با کمی رفله زرد و نارنجی روبرو شدید به میزان یک نخود رنگ شرابی را در مخلوططتان اضافه نمایید.