هر انسان به طور متوسط دارای ۱۵۰۰۰۰ تار مو است.
ممکن است آب عامل خشکی مو باشد به ویژه اگر منظور از آب، آب های حاوی املاح کلر دار یا کف آلود باشد. شنا و شامپو کردن مکرر مو از علل شایع از بین بردن لطافت و موج دار شدن مو ها هستند.
از جمله عوامل دیگر می توان به رنگ کردن، حاملگی، بیگودی های برقی، سشوار کشیدن های مکرر و قرار گرفتن زیاد در برابر نور خورشید اشاره کرد. 

نکاتی برای از بین بردن موهای خشک
۱- با احتیاط شامپو بزنید
این روز ها رسم شده که مو ها را هر روز شامپو بزنیم اما شامپو تنها چرک و کثیفی را از میان بر نمی دارد بلکه چربی مو – که کار آن مراقبت از مو است را نیز از بین می برد. اگر علت خشکی موهایتان به شامپو زدن زیاد مربوط است پس مدتی به موها استراحت دهید – سعی کنید کم تر آن ها را بشویید و تنها از شامپو های ملایم با برچسب "مخصوص مو های خشک یا آسیب دیده" استفاده کنید.


۲- استفاده از حالت دهنده
هنگامی که مو خشک شود لایه های خارجی آن که کوتیکول نام دارند شروع به جدا شدن از ساقه مرکزی مو می کنند. حالت دهنده ای انتخاب کنید که با موی شما سازگار باشد. و هر بار پس از شامپو کردن از آن استفاده نمایید.


۳- به موها مایونز بمالید
سس مایونز حالت دهنده بسیار خوبی است. این ماده سفید چرب را از ۵ دقیقه تا یک ساعت قبل از حمام کردن به مو ها بمالید.


۴- انتهای آسیب دیده مو را بچینید
تقریبا هر ۶ هفته یک بار باید انتهای دو شاخه شده و آسیب دیده مو را چید.

1258
۵- موها را بدون استفاده از حرارت حالت دهید
دو منبع اصلی تولید گرمای شدید بابیلیس و بیگودی های برقی اند. برای صاف کردن مو، موی نمدار را ۱۰ دقیقه به دور بیگودی بپیچید. برای بیشتر فر خوردن و حالت گرفتن مو ها می توانید از بیگودی های ابری یا بند یا قیطان های نمدار برای پیچیدن مو به دور آن ها در طول شب استفاده نمایید.


۶- در هوای بد از موهایتان محافظت نمایید
باد شدید قادر است مو را درست مثل یک رشته الیاف خشک کند. نور خورشید هم درست همین عارضه را به جای می گذارد.
راه حل: گذاشتن کلاه هم در روز های خنک تابستان و هم در روز های سرد و توأم با وزش باد در زمستان.


۷- بدون کلاه شنا نکنید
کلر موجود در آب یکی از عوامل تخریب کننده مو است. پس گذاشتن کلاه شنا را به صورت جزئی از عادات شنا درآورید. برای محافظت بیشتر از مو ها قبل از گذاشتن کلاه کمی روغن زیتون به مو ها بمالید.