دستگاه رشد موی igrow ، ریزش موی ارثی،درمانی تکمیلی کاشت مو

تجویز توسط پزشک متخصص پوست و مو


‌ برای اولین بار در ایران، دارای تأییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا FDA
تجویز توسط پزشک متخصص پوست و مو

 از سال 1967 که تأثیر لیزر کم توان (Low Level Laser) بر رویش مجدد مو به اثبات رسید تا به امروز که بیش از 50 سال از آن زمان می گذرد دانشمندان به پیشرفت های شگرف و قابل توجهی در رویش، تحریک و تقویت رشد مو دست یافته اند.

دستگاه igrow با بهره گیری از آخرین تکنولوژی روز دنیا و تلفیقی از لیزر کم توان پزشکی( LLLT(Low Level Laser Therapyو طیف نوری (LED Light Emitted Diode) ساطع شده از دیودهای نیمه رسانا، دگرگونی قابل توجهی در درمان موثر ریزش مو با زمینه ارثی در دنیا پدید آورده است. جلوگیری از ریزش مو با لیزر کم توان (LLLT) یک فرایند مؤثر در بهبود رشد مو محسوب می گردد. LLLT فعالیت سلولی فولیکول مو را افزایش داده و به ازدیاد موهای ضخیم، پر و سالم تر کمک می کند. این تکنولوژی پس از سال ها تحقیق و پژوهش، مورد تأیید قطعی سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) قرار گرفته است.


مکانیسم اثر LLLT در درمان و رفع ریزش مو:

نوری که از لیزر با طول موج کوتاه ساطع می شود توسط مولکول های بافت مورد نظر جذب  می شود و باعث افزایش سطح انرژی مولکول ها می شود. این فرایند تحت عنوان فتوبایومدولاسیون (Photobiomodulation) شناخته می شود.


سیتوکروم c پروتئینی است که بخشی از زنجیره انتقال الکترون در میتوکندری را بر عهده دارد. طیف نور لیزر کم توان توسط سیتوکروم c جذب شده و در نتیجه انتقال الکترون توسط سیتوکروم تسهیل و تسریع می شود. انتقال بیشتر الکترون ها، سطح انرژی ذخیره شده سلولی (ATP) را بالا و در نهایت سوخت و ساز سلولی را افزایش می دهد. به عبارت دیگر میتوکندری ها از انرژی نوری LLLT برای تولید هر چه بیشتر ATP در فولیکول مو و متعاقباً انتقال فولیکول ها از فاز تلوژن به فاز رشد آناژن استفاده می کنند.

شیوه درمان ریزش مو با کلاه لیزری رشد موی igrow:

 درمان با LLLT توسط پزشک متخصص برای بیماران مبتلا به آلوپسی آندروژنیک (ریزش موی ارثی) که در طبقه بندی IIa-V Norwood-Hamilton و I-IV Fitzpatrick قرار دارند تجویز می شود. معمولاً درمان ریزش مو ارثی به صورت 4-3 جلسه در هفته و هر جلسه 25-20 دقیقه انجام می شود. نتایج اولیه بعد از 4 هفته با توقف ریزش مو مشاهده می شود. نتیجه نهایی نیز معمولاً 6-4 ماه به طول می انجامد.

 

مقایسه میزان هزینه و اثر بخشی:
بررسی میزان هزینه و اثر بخشی نشان می دهد استفاده از دستگاه رشد موی igrow نسبت به سایر روش های رایج درمان ریزش مو، موثرتر و مقرون به صرفه تر می باشد.