روز به روز به عید نزدیک می شویم و در تکاپوی خرید به دنبال عطر خوشبو و مناسب فصل بهار می گردید سایت آرایشگری در این مقاله می خواهد شما را با عطر مخصوص فصل بهار آشنا نماید :

بهترین عطر برای بهار  ، عطری است که تداعی کننده  حس رشد ، تازگی و شادابی بهار باشد حسی  که مشخصه  این فصل است.  خریداران هنگام خرید عطر برای بهار باید به خاطر داشته باشند که به دنبال بوهای سبک و تازه باشند. اکثر بوهای بهاری میتوانند به عنوان بویی رایج برای ماههای اولیه ی تابستان هم مورد استقاده قرار گیرند.
عطر ها معمولا در سه کلاس می باشند : عطر هایی که به صورت گسترده در فروشگاههای  مجازی و غیر مجازی موجودند، عطرهای شخصیت های معروف (سلبریتی) و عطر های پرستیژ( لوکس و گران)  .  عطر های پرستیژ گرانترین مدل از عطرها هستند و فقط در فروشگاه های به خصوص و فروشگاه های آنلاین موجود هستند. با این حال عطر های خوب را میتوان در هر سه نوع پیدا کرد.
ترکیبات ایده آل برای عطر بهاری
بوهای علفی معمولا به عنوان بویی مکمل در عطر های بهاری استفاده میشوند. استوخودوس ، رز و شکوفه گیلاس هم معمولا در عطرهایی که مناسب بهار است پیدا میشوند.  بهتر است هم مردان و هم زنان عطر بهاری ای را انتخاب کنند که حداقل در تاپ نوت آن یک نوت گلی باشد. مردانی که بوهای سنتی مردانه را ترجیح میدهند میتوانند به دنبال عطرهای حاوی تنباکو و ارکیده سیاه که بویی مشک مانند دارند باشند.
گلی های مناسب بهار
عطرهای گلی انتخابی عالی برای بهار می باشند.این عطرها دارای بوهای تازه و سبک هستند که رویش دوباره را که شخصیت بهار است را جشن میگیرند. خریدارانی که ترجیح میدهند این بوها را احساس کنند ممکن است میل به خرید عطرهایی با بوی رز و استخودوس داشته باشند. شکوفه ی گیلاس و یاسمن هم برای آنهایی که بوهای قوی بهاری را ترجیح میدهند مناسب است.
مركباتی های مناسب بهار
در فصل بهار به خاطر بوی  تازه و تمیز عطر های مرکباتی خیلی افراد از استفاده آن لذت میبرند. بوهایی که شامل لیمو و پرتقال هستند انتخاب هایی عالی برای بهار هستند. برای استفاده عطرهای مرکباتی با نوت پایانی گلی و نوت اولیه ادویه ای سبک مانند نعنا را انتخاب کنید. بادیان رومی هم مکملی عالی برای هر بوی مرکباتی است.
عطرهای شرقی مناسب  بهار
در حالیکه عطر های شرقی میتوانند کمی برای بهار سنگین باشند آنهایی که دارای نوت های ارکیده و چوب سندل  و مشک سبک هستند برای استفاده بعدازظهر مناسب اند. از عطرهای شرقی که نت های قوی مانند عنبر دارند به دلیل اینکه میتوانند برای بهار بیش از حد گرم باشند دوری کنید.
عطرهای چوبی مناسب بهار
وقتی عطر های با پایه چوب را برای بهار انتخاب میکنید به دنبال انتخاب های سبکتر مانند چوب صندل و چوب بلسان بنفش(نوعی اقاقیا) باشید. با اینکه کاج ، صنوبر و سرو کوهی در عطر های زیاد استفاده شده آنها بیشتر مناسب ماههای سردتر هستند تا اینکه در بهار مورد استفاده قرار گیرند.
ادویه ای های مناسب بهار
عطر های بر پایه ادویه ای زیادی هستند که مناسب استفاده بهاره هستند. وقتی که میخواهید عطری ادویه ای برای بهار انتخاب کنید به دنبال عطرهای با ادویه سبک مانند نعنا و برگ بو باشید. دارچین ، هل و جوز برای فصل زمستان مناسبتر هستند.
مُشکی های مناسب بهار
عطر های مشکی سبک برای استفاده بعد ازظهر در بهار عالی هستند. برای بهترین نتیجه عطری را انتخاب کنید که شامل مشک سقید باشد. عطرهایی که از مشک های تیره تر یا مشک هایی که از عنبر سائل ساخته شده اند برای استفاده بهاره خیلی قوی هستند.
انتخاب عطر با قدرت مناسب برای بهار.
عطرها در پنج نوع مختلف ارائه میشوند که به ترتیب غلظت: perfume ، eau de parfum ، eau de toilette ، eau de cologne و محصولات معطر (مانند صابون ها ، لوسیون ها و .....) نامیده میشوند . اکثر خریداران بوهای با ماندگاری بالا را به خاطر افزایش ساعاتی که در طی بهار در بیرون از خانه میگذارنند انتخاب میکنند. باید توجه داشته باشید که هرچه غلظت ترکیبات بالا برود قیمت آن بیشتر میشود.