با شروع فصل تابستان و روبروشدن با گرما ی آن شاید آرایش و میکاپ بسیارملایم و کم شما، با عرق کردن چندان ماندگاری و دوام نداشته باشد برای همین بهتر است در این فصل از لوازم آرایشی که مناسب و دوام بیشتری دارد استفاده کنید.
نکات در اینجا چندین نکته که اساس همه آرایش های شیک تابستانه است را برای شما آورده ایم.
در فصل تابستان بر اثر گرما پوستتان بیشتر شل خواهد شد برای جلوگیری از این موضوع بهتر است صورتتان را بیشتر از زمانهای دیگر،آب سرد و خنک بزنید و حتما قبل از میکاپ و آرایش و همینطور بعد از پاک کردن آن صورتتان را با آب سرد و خنک بشویید که این کار باعث شادابی پوست و جلوگیری از افتادگی و چروک شدن آن می شود.
1) پس از خشک شدن صورت حتما از کرم ضد آفتاب مناسب پوستتان (برای هر نوع پوستی ،کرم ضدآفتاب آن متفوت می باشد) استفاده کنید. ضد آفتاب را به اندازه یک بند انگشت بزنید تا کاملا" پوست را بپوشاند.
2) سعی کنید از کرم پودر استفاده نکنید. بعد از کرم ضد آفتاب برای جلوگیری از عرق کردن، می توان از پنکیکهای خشک استفاده کنید. پد پنکیک را بر روی پوست نکشید بلکه پد را بر روی پوست گذاشته و بردارید.
3) برای ابرو از به جای استفاده از مدادهای روغنی از مدادهای خشک استفاده کنید تا در اثر گرما رنگ آن پخش نشود.
4) کمی ریمل ضد آب فقط به پلکهای بالایی بزنید. برس ریمل را با ملایمت به مژه‌هایتان بمالید و قبل از اینکه فرمول ریمل شروع به خشک شدن کند، به سرعت چند لایه ریمل بزنید.
5) کشیدن خط چشم های سنگین را در این فصل انجام ندهید. به وسیله یک سایه برق دار در تناژ های ملایم (از خط مژه ها تا استخوان ابرو) یک ته رنگ زیبا بر پشت چشمان خود ایجاد کنید.
6) رژ گونه را به آرامی با برس مخصوص آن روی گونه ها زده و باز با پد بنکیک آن را پخش کنید.

summer make up 10

7) برای ماندگاری بیشتر رژلب بهتر است ابتدا لبها را با پودر پنکیک همرنگ پوست درآورید و سپس با یک مداد لب نه چرب و نه خشک دور لب و کمی هم بر روی لب بکشید سپس از یک رژلب مات و خشک استفاده کنید و بر روی لبها بزنید. حتی اگر رژلب شما پاک شود، مداد لب شما به صورت کمرنگ باقی خواهد ماند.
نکته : که بعد از استفاده از رژ لب یا مداد لب، با کاغذ خشک کن روی لب‌ها به آرامی ضربه بزنید. کاغذ خشک کن برخلاف دستمال کاغذی، برای جذب روغن طراحی شده و فقط رنگ رژ لب روی لب‌هایتان باقی می‌ماند.

madad lip

8) موها را به صورت جمع یا نیمه جمع ببندید.( مدل موهای دم اسبی، انواع بافت های آفریقایی، انواع جمع کردن موها بر بالای سر مانند مدل گوجه ای و بالرینی از مدل موهای تابستانی کلاسیک هستند)
9) عرق و چربی جمع شده روی صورت را با کاغذهای خشک کن مخصوص صورت و یا یک دستمال تمیز، پاک کنید.
10) بهم ریختگی زیر چشم را با یک پنبه از بین ببرید و از زدن مجدد کانسیلر یا پنکیک خودداری کنید.