ماسک سفیده تخم مرغ و عسل

شما می توانید با استفاده از سفیده تخم مرغ خام و عسل یک خمیر موثر در از بین بردن سرسیاه ها درست کنید. این خمیر را روی تمام صورت بمالید و بیشتر روی بینی و بخش هایی که سرسیاه ها قابل رویت هستند قرار دهید. خمیر را سی دقیقه و یا تا زمانی که خشک شود روی صورت بگذارید. با استفاده از آب گرم خوب صورت تان را بشویید.این درمان سرسیاه ها را از بین می برد و ضمنا صورت را شفاف و درخشان می کند.

honey and egg face mask

لایه بردار شکر و عسل

مقدار کافی شکر را با عسل مخلوط کنید تا یک لایه بردار طبیعی صورت بسازید. بعد از پاک کردن و تمیز کردن صورت، از مخلوط عسل و شکر برای لایه برداری بینی و دیگر بخش های صورت که سرسیاه ها در آن دیده می شود استفاده کنید. این لایه بردار پوست های مرده را برمی دارد تا اجازه ظاهر شدن به سرسیاه ها را بدهد. هنگامی که سرسیاه ها در پوست ظاهر شدند آسانتر می توان آنها را از بین برد. این روش راهی موثر برای از بین بردن سرسیاه های صورت و بینی است.

ماسک شنبلیله

یکی ازآسانترین راه های طبیعی برای از بین بردن سرسیاه ها شنبلیله است. با استفاده از مخلوط کردن برگ های تازه شنبلیله و کمی آب خمیری غلیظ درست کنید.
آن را روی مناطق مبتلا قرار دهید و بگذارید تقریبا خشک شود. حدود 10 الی 15 دقیقه بعد از خشک شدن آن را با آب ولرم بشویید. آن را هر روز استفاده کنید.

Fenugreek

سرکه سیب و نعنا

اسیدهای طبیعی موجود در سرکه سیب یک تونر طبیعی عالی برای مبارزه با سرسیاه های صورت و بینی است. سرکه سیبی که در فروشگاه ها یافت می شود غلظت بسیار زیادی دارد و برای همین باید آن را با آب مخلوط کنید تا خاصیت اسیدی آن کمتر شود. این ترکیب یک تونر موثر برای از بین بردن سرسیاه های صورت و بینی خواهد بود.
سرکه سیب به تجزیه مواد تشکیل دهنده سرسیاه کمک می کند و نعنا هم خاصیت خنک کنندگی و جمع کردن پوست را دارد. اگر بخش های مبتلا به سرسیاه حالت متورم یا تحریک شده دارد ( برای مثال آن را فشار داده باشید هر چند که نباید این کار را انجام دهید) منتول موجود در نعناع می تواند به کاهش التهاب کمک کند. التهاب موجب سخت تر شدن مواد موجود درون منافذ می شود.
طرز تهیه :
3 قاشق غذاخوری سرکه سیب- 3 قاشق غذاخوری برگ نعنای تازه خرد شده- مقداری آب- پنبه

سرکه و نعنا را در بطری کوچکی با هم مخلوط کنید و بگذارید یک هفته در جای تاریکی بماند. سپس آن را صاف کرده و یک فنجان آب به آن اضافه کنید و تا شش روز در یخچال نگهداری کنید. شب ها آن را استفاده کنید و ابتدا صورت را با آب شسته و سپس با استفاده از پنبه تمیز تونر را روی پوست بمالید. بگذارید تا صبح یا چند ساعت روی پوست بماند و صبح آن را با آب بشویید. بعد از آن یک مرطوب کننده به پوست بزنید.

ماسک شیر و ژلاتین

یک قاشق غذاخوری شیر و یک قاشق غذاخوری ژلاتین بدون طعم را با هم مخلوط کنید. مخلوط را به مدت ده ثانیه درون ماکروویو یا شعله گاز گرم کنید.
مخلوط را به صورت نوارهای باریک روی بخش های مبتلا قرار دهید شما می توانید از یک قلم موی نقاشی یا برس آرایشی برای مالیدن آن روی پوست استفاده کنید. صبر کنید تا روی بخش های مبتلا خشک شود. حدود ده دقیقه طول می کشد. هر چند که ممکن است بیشتر یا کمتر طول بکشد. نوارها را از روی پوست بردارید متوجه خواهید شد که سرسیاه ها را از ریشه بیرون آورده است.

milk gelatin mask