بدون شک کانسیلر یکی از اقلام اصلی کیف لوازم آرایش خانم ها شده و می تواند از سیاهی دور چشم تا جوش های ناگهانی روی پوست را بپوشاند.

از جمله کانسیلرهایی که اخیرا بازار آنها در دنیای لوازم آرایش داغ است، انواعی از کانسیلرهای اصلاح کننده رنگ پوست است که در رنگ های متفاوت وجود دارد، برای آشنایی بیشتر با کارکرد هریک از رنگ های پالت کانسیلر،متن زیر را مطالعه کنید:

رنگ زرد: اصلاح قرمزی سطحی در انواع مختلف پوست. همچنین ته رنگ آبی یا بنفش پوست (ناشی از کبودی یا مویرگ) را می پوشاند.

رنگ سبز: رنگ قرمز شدید روی انواع پوست را خنثی می کند. برای پوشاندن آکنه روزاسه، آفتاب سوختگی سطحی، آکنه، آماس پوست، ماه گرفتگی، پوست گلگون و جوش عالی است.

بنفش/ یاسی: خنثی کردن سیاهی زیر چشم و روش کردن قسمت های کدر در پوست های روشن تا برنزه/زیتونی متوسط (این رنگ ته رنگ زرد و کدر ناخواسته روی پوست را خنثی می کند)

صورتی/ نارنجی با ته رنگ صورتی: پوشاندن تیرگی زیر چشم و روشن کردن صورت سفید کدر و رنگ پریده

هلویی/ رنگی بین زرد و نارنجی(شبیه به رنگ زردآلو): پوشاندن تیرگی زیر چشم و لکه های سیاه پوستی ناشی از ترشح ملانین، لکه های تیره، جای جوش یا کبودی در پوست های روشن تا متوسط

نارنجی: پوشاندن سیاهی دور چشم و لکه های قهوه ای، جای جوش یا کبودی آبی رنگ در روی پوست های متوسط تا خیلی تیره

قرمز: پوشاندن سیاهی دور چشم و لکه های تیره روی پوست های خیلی تیره

آبی: روشن کردن زردی و رنگ دانه های تیره پوست در پوست های روشن. همچنین رنگ های نارنجی پوست (ناشی از لکه های برنزه کننده ها) را خنثی می کند.

چطور از کانسیلرهای اصلاح کننده رنگ استفاده کنیم؟

در خصوص کانسیلرهای اصلاح کننده باید به مقدار آن توجه ویژه ای داشت و از مقدار کمی شروع نموده و در صورت نیاز کم کم اضافه کنید.

ابتدا پیش از کانسیلر از مرطوب کننده و پرایمر استفاده کنید سپس کانسیلر رنگ مناسب خود را با انگشتانتان و یا قلم به نقاط مشکل دار مانند جای جوش، لکه های تیره و یا سیاهی زیر چشم بزنید. تنها در قسمت های مورد نیاز از آنها استفاده کنید.

پس از ترکیب کردن کانسیلر اصلاح کننده روی پوست، اجازه دهید چند دقیقه بماند و سپس از کرم پودر یا کانسیلر روی آن استفاده کنید.

به این ترتیب می توانید مواردی که با کانسیلر و کرم پودر قادر به پوشش کامل نیستید را به سادگی بپوشانید.

بررگفته از گروه زیبایی پرشین