انواع کرم های صورت :

انواع گوناگونی از کرم ها با اهداف مصرفی مختلف وجود دارد. در اینجا به انواع اصلی آنها اشاره می کنیم :

- کرم های بی رنگ
- کرم شب
- کرم پاک کننده
- کرم مرطوب کننده
- کرم پوشاننده
- کرم دور چشم
- کرم ضد آفتاب
- کرم پودر

کرم بی رنگ
محتوای آب این کرم ها زیاد است و به همین علت به راحتی شسته می شوند آب سبب خاصیت خنک کنندگی این کرم ها می شود و چون حاوی مقداری چربی هستند تا حدودی خاصیت مرطوب کنندگی نیز دارند. به علت کاربرد آسان شستن و پاک کردن راحت این کرم ها به عنوان کرم روزانه مورد استفاده قرار می گیرند. نکته مثبت این کرم ها بی رنگی و نامرئی بودن آنها است.
کرم شب
میزان چربی اینها از کرم بی رنگ بیشتر است و خاصیت مسدود کنندگی زیادتری دارند ولی نسبت به پمادها دارای مسدود کنندگی و چربی کمتری هستند. بنابراین به عنوان مرطوب کننده در پوست های خشک کاربرد دارند. این کرم ها خاصیت خنک کنندگی ندارند. به اینها کرم های مغذی نیز می گویند چون به نظر می رسد حاوی ترکیبات مختلفی اند به داخل پوست نفوذ می کنند برای این امر لازم است کرم به مدت چند ساعت روی پوست باقی بماند. به همین دلیل این کرم ها موقع خواب و قبل از رفتن به رختخواب مالیده می شوند.
کرم های پاک کننده
این کرم ها مربوط به پاک کننده های پوست هستند.
کرم های مرطوب کننده
این کرم ها جهت افزایش رطوبت پوست ساخته می شوند و بر پایه مواد مسدود کننده (که نوعی سد غیرقابل نفوذ بر سطح پوست فراهم می کنند) و افزاینده های رطوبت (که سبب جذب آب می شوند) استوارند.
کرم های پوشاننده
این کرم ها اساساً مرطوب کننده بوده و معمولا حاوی مواد رنگی نیز می باشند. بسیاری از آنها محتوی مواد ضد آفتاب نیز هستند. کرم های پوشاننده نوعی رنگ یکنواخت و صافی به پوست می دهند و سبب مخفی کردن ضایعات پوست می گردند. انواع رنگ های مختلف از این کرم ها ساخته شده است و هر خانمی می تواند رنگ مناسب پوست خود را پیدا کند.
کرم دورچشم
فرآوردهایی که برای استفاده در اطراف چشم ساخته می شوند عمد تاً حساسیت زا نیستند یعنی حاوی موادی چون عطرها یا مواد شناخته شدة محرک و آلرژی زا نمی باشند. با این وجود تردیدی نیست که حتی چنین کرم هایی نیز می توانند در برخی افراد ایجاد حساسیت کنند
کرمهای ضد آفتاب
این کرمها حاوی موادی به نام فیلترهای ضد اشعه UV هستند که اشعه مضر فرابنفش خورشیدی را از طریق جذب نور و یا تفرق و انعکاس آن تضعیف می کنند و مانع از آسیب رساندن آن به پوست می شوند. میزان کارایی یک فراورده ضد آفتاب با استفاده از عددی به نام SPF نشان داده می شود.مفهوم این عدد افزایش مقاومت پوست در برابر قرمز شدن درصورت استفاده از فراورده ضد آفتاب است.برای مثال اگر پوست بدن شما بدون استفاده از فراورده ضد آفتاب مثلاً پس از ۱۰ دقیقه قرمز شود با استفاده از فراورده ضد آفتاب با SPF=15 پس از ۱۵۰ دقیقه قرمز خواهد شد.

کرم پودر

کلمات فاندیشن (Foundation) و کانسیلر(Concealer) به معنی انواع کرم پودر هستند، همان مواد زیرسازی و پنهان کننده لکه های صورت.
در حقیقت این چهره بی عیبی که شما میبنید، نتبجه کار فاندیشن و کانسیلرها یا همان کرم پودر است. اگر شما در صورتتان جوش یا لکه دارید، فاندیشن و کانسیلر به شما کمک خواهد کرد که صورتی بی عیب داشته باشید.