در این مطلب شما با روش های مختلف و هوشمندانه از کانسیلرها (پوشاننده های جوش، لک، قرمزی، سیاهی دور چشم و... روی پوست) آشنا خواهید شد که می تواند زندگی تان را تغییر دهد. در این مطلب بخش اول از این نکات جالب را خواهید خواند:

 1. اگر از کرم پودر استفاده می کنید، ابتدا آن را بزنید و سپس از کانسیلر استفاده کنید.

اگر اول از کرم پودر استفاده کنید زود درمی یابید که دیگر نیازی به استفاده زیاد از کانسیلر نیست.اگر کانسیلر را اول بزنید و سپس از کرم پودر استفاده کنید، مقدار زیادی از کانسیلر پاک خواهد شد.

 2. بهترین روش استفاده از کانسیلر کشیدن یک مثلث زیر چشم است به نحوی که نوک آن به سمت گونه و پایه آن زیر چشم باشد.

 این شکل نه تنها سیاهی دور چشم را می پوشاند بلکه به صورت فوری این دید بصری را به وجود می آورد که صورت شما کشیده تر شده، گویی که یک چراغ قوه در مقابل گونه هایتان نگاه داشته باشید، درخشش آن زیر چشم شما خواهد افتاد.

 3. برای جلوگیری از ریزش سایه چشم از روی پلک و قرار گرفتن در چین و شکن پلک، با نوک انگشت کمی کانسیلر پیش از زدن سایه، روی پلک بزنید.

اگر نمی خواهید بابت پرایمر سایه چشم هزینه کنید، کمی کانسیلر می تواند جایگزین خوبی باشد.

 4. وقتی می خواهید جوش ها را بپوشانید، ابتدا از کانسیلر سبزو سپس روی آن را با کانسیلری هماهنگ با رنگ پوستتان بزنید.

 قرمزی جوش و جای جوش را با زدن کانسیلر سبز با یک قلموی کاملا تمیز بپوشانید و آن را فقط به جوش بزنید(نه پوست اطراف آن) تا از پخش شدن باکتری ها جلوگیری شود. سپس یک گلوله پنبه را به کانسیلر مایع، هماهنگ با رنگ پوستتان آغشته کرده و ناحیه جوش دار بزنید، سپس آن را با رنگ باقی پوست اطراف ترکیب کنید و در انتها می توانید پودر بزنید.

 5. اگر دریافتید که کانسیلر در دسترس ندارید، یک نقطه کوچک از کرم پودر روی نقطه مورد نظر بزنید. چند دقیقه صبر کنید تا فرمولاسیون شبهه کانسیلر اثر کند و سپس به آرامی آن را پخش کنید.

این ترفند به این صورت است که شما منتظر می مانید تا کرم پودر خشک شود و پیش از آنکه به نقاط دیگر صورت کرم پودر بزنید، کمی در نقطه مورد نظر ضخیم تر بماند (تا به این صورت به میزان دوام کانسیلر برسد). اگر زود آن را ترکیب کنید، کرم پودر سریع با بقیه نقاط یکدست می شود و پوشش کمتری نسیب شما خواهد شد.

 6. از کانسیلری استفاده کنید که کمی روشن تر از پوست شما باشد تا با آن سه بخش کوچک از چشمانتان را خط بکشید: بخش داخلی "V" شکل، بخش میانی پلک و درست زیر استخوان ابرو.

این شیوه به خصوص در روزهایی که خواب کافی نداشته اید عالی است، چرا که ظاهرطبیعی داشته و به نظر می رسد چشمانتان استراحت کافی داشته است.

 7. برای پوشاندن سیاهی زیر چشم از کانسیلر نارنجی یا هلویی رنگ با نوک انگشت حلقه زیر چشم بزنید.

انگشت حلقه ضعیف ترین انگشت است و میزان فشار مناسبی را برای ترکیب کانسیلر استفاده می کند، بدون آنکه زیاد پوست حساس ناحیه چشم را بکشد. رنگ کانسیلر نارنجی یا هلویی نیز سایه رنگ های آبی زیر سیاهی چشم را می پوشاند که باید در روی آن از کرمی همرنگ پوست استفاده کرد.

 8. انواع کانسیلر با رنگ های مختلف را بشناسید، چرا که هر یک از آنها یک مشکل خاص را اصلاح می کند.

کانسیلرهایی با تن رنگ هلویی نقاط آبی (نظیر سیاهی زیر چشم) و یا کبودی را می پوشاند، کانسیلر سبز برای پوشاندن لک های قرمز و کانسیلرهایی که به رنگ زرد شباهت دارد تقریبا تمامی ناصافی های روی سطح پوست را می پوشاند و رنگ پوست را یکدست می کند.

 9. با آغشته کردن نوک نازک یک قلم به مقداری کانسیلر و زدن آن به دور لب، از پخش شدن رژلب به بیرون جلوگیری کرده و در عین حال رژلب ظاهری به مراتب صاف تر و بهتر خواهد داشت.

شما به راستی از اینکه خطوط لبتان چقدر مشخص تر و صاف تر نشان داده می شود حیرت زده خواهید شد.

برگرفته از پرشین وی