چشم ها یکی از حساس ترین قسمت های بدن می باشد.برای داشتن چشم هایی همیشه زیبا علاوه بر آرایش کردن آنها ، مراقبت از چشم ها بعد از آرایش در انتهای روز از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.در انتهای روزتمیز کردن چشم ها از آرایش با روش های مناسب علاوه بر رفع خستگی باعث جلوگیری از بروز بیما ری های چشمی می شود ، که در صورت نگه داشتن طولانی مدت آرایش چشم ایجاد می شود.

در لسیتِ  متداول ترین روش های تمیز کردن چشم ها هر شخص بنا به امکانات و سلیقه خود می تواند بهنرین انتخاب را داشته باشد تا علاوه بر صدمه نزدن به چشم ها ، چشم هایی همیشه زیبا داشته باشد.

  •  روش های خانگی

       در این روش نیازی به شستشوی صورت با آب پس از تمیز کردن آرایش چشم نیست ولی در صورت تمایل می توانید با آب ولرم صورت را شستشو دهید.

home

   

  آووکادو

با استفاده از یک گوش پاک کن مقداری روغن آووکادو را به آرامی بر روی مژه ها و پلک ها کشیدهتا تمامی آرایش چشم تمیز گردد.دراین روش به آرامی و در یک جهت گوش پا کن را روی پلک ها و مژه ها فشار دهید .  
Avocado oil

شامپو بچه 

یک قطره از شامپو بچه بدون سوزش را روی انگشت دست ، پنبه و یا گوش پاک کن ریخته پس از خیس کردن چشم ها ، شامپو را به چشم ها و پلک ها زده تا تمامی مواد آرایشی از چشم ها پاک شوند.
 baby shampoo

 روغن های بادام و زیتون

به مقدار مساوی از هر روغن را درون شیشیه ای تمیز می ریزیم و به وسیله گوش پاک کن و یا پنبه مقداری از روغن را برداشته و آرایش چشم را به آرامی پاک می کنیم. 
 oliveAndAlmond

 

 

  • محلول های تمیز کننده

 محصولات آماده در بازار عمدتا دارای دو نوع روغنی و غیر روغنی می باشند که با توجه به نوع پوست از نظر خشکی و چربی توصیه می شوند.

Liquid

 محلول های  بر پایه روغن

این محلول ها عموما مناسب پوست های خشک  می باشند و قابلیت مناسبی جهت تمیز کردن ریمل ها ی ضد آب دارند. در بعضی از این محصولات مقدار ناچیزی از چربی روغن روی پوست باقی می ماند که به راحتی بوسیله شستشو با آب ولرم از بین می روند.محلول های فراوانی در بازار موجود می باشد و همگی کاربرد و اثر یکسانی دارند لذا با توجه به بودجه و در دسترس بودن محصول می توان محصول را تهیه کرد. در لیست زیر به معرفی یک محصول پرداخته ایم.

 

IT'S A WRAP WATERPROOF MAKEUP REMOVER 

محصولی از شرکت:  Smashbox

 smashbax

 محلول های بدون روغن

ین محلول ها عموما مناسب پوست های چرب می باشند وقابلیت تمیز کردن ریمل ها ی ضد آب  را نیز دارند.  بعد از استفاده از این محلول ها هیچ اثری از چربی روی پوست باقی نمی ماند و نیازی به شستشوی پوست صورت نمی باشد. محلول های فراوانی در بازار موجود می باشد و همگی کاربرد و اثر یکسانی دارند لذا با توجه به بودجه و در دسترس بودن محصول می توان محصول را تهیه کرد. در لیست زیر به معرفی یک محصول پرداخته ایم.

 

OIL FREE EYE MAKEUP REMOVER

محصولی از شرکت :   Neutrogena 
Neutrogena 

 

  • پد های تمیز کننده

padBanner

 پدهای مرطوب

یکی از سریع ترین و آسان ترین روش های پاک کردن آرایش چشم پدهای مرطوب می باشند که در سایز ها و شکل های متفاوت عرضه شده اند. برای جلوگیری از خشک شدن پدها برای استفاده های مجدد پدها را در بسته بندی به صورت جعبه ای و یا جیبی ارایه می دهند. پدهای مرطوب  یکبار مصرف می باشند