نکاتی در باره خرید یک رژلب مناسب و بهداشتی

  • سعی کنید رژ لبی انتخاب کنید که رنگ آن یک یا دو درجه از رنگ طبیعی لب‌هایتان تیره‌تر باشد، رنگ روشن‌تر از لب‌های‌تان نخرید زیرا صورت را بی‌روح نشان می‌دهد.
  • هرگز تستر را بر روی لب‌هایتان استفاده نکنید. این کار بسیار غیر بهداشتی است. می‌توانید رژ را روی نوک انگشتانتان تست کنید. نوک انگشتان انتخاب بهتری از پشت دستتان است، چرا که بافتی شبیه تر به لب دارد.
  • اگر می‌خواهید برای لباس خاصی رژلب بخرید موقع خرید آن لباس را به تن کنید یا همراه خود ببرید و آن را در کنار صورت خود نگهدارید تا دقیقا همان رنگی را که می‌خواهید انتخاب کنید.
  • بعضی از رژ لب ها حاوی مقادیر زیادی سرب هستند که برای سلامت مصرف‌کنندگان خطرناک است و باید با مواد بی‌خطر جایگزین شوند.سرب ماده‌ای است که قابلیت جذب شدن از راه پوست را دارد. برای تست و آزمایش رژلب بدون سرب، رژلب را روی مچ یا پشت دست یا روی تکه ای پارچه بمالید و بعد قطعه ای از جنس طلا، مس یا نقره (اصل) روی آن بکشید.بعد از چند دقیقه اگر رنگ رژ تغییر کرد و تیره تر شد، مشخص می شود که حاوی سرب است. البته در اینکه نتیجه این تست چقدر قابل اعتماد است، شک و تردید زیادی وجود دارد و هیچ مرجع علمی معتبری چنین تستی را تایید نکرده چون ممکن است برخی مواد طبیعی به کار رفته در رژ مثل موم عسل هم با طلا واکنش نشان دهند و این رنگ تیره را ایجاد کنند.

چگونه رژلبی بادوام و طولانی داشته باشیم
بعد از اینکه رژ لب مخصوص بخود را یافتید، مسئله ی بعدی این است که چطور دوام آن را بدون استفاده مکرر از رژ لب افزایش دهید.

1- قبل از زدن رژ لب،پوسته های روی لب را با یک مسواک نرم یا اسفنج به آرامی جدا کنید. در نتیجه لایه نهایی بدست آمده صاف تر خواهد بود و ماندگاری رژ را افزایش می دهد.
2- لایه بسیار نازکی از پودر پنکیک را قبل از زدن رژ با اسفنج رو لب خود بزنید چون پودر از جابجایی ماده رژ جلوگیری کرده و آن را سرجای خود نگه میدارد.

main.original66

3- با یک مداد لب شروع به کشیدن خط لب میکنیم.ابتدا از لب بالا شروع میکنیم و از گوشه های لب بالا به سمت وسط لب، خط لب را میکشیم.این عمل را برای لب پایین تکرار میکنیم.سپس با گوش پاک کن خط کشیده شده را نرم میکنیم.
نکته1 : رنگ مداد لب باید دقیقا به رنگ لب‌های‌تان باشد نه تیره‌تر.
نکته2: ابتدا خط لب بکشید. اگر رژ لب را زودتر از خط لب بزنید، قادر نخواهید بود تا خط طبیعی لب خود را پیدا کنید.
نکته3: مداد لب در لب بالا بهتر است کمرنگ‌تر از لب پایین کشیده شود.
4- سپس تمام لبتان را با مداد لب پر کنید.

lipstick last66

5- سپس درون طرح خط لب را با رژ لب مناسب پر می کنید و با انگشت و یا خود لبها رژ لب را یکنواخت کنید.
6- در مرحله آخر لبها را به آرامی روی دستمال کاغذی فشار دهید تا رژ لب یکنواخت شده و تثبیت گردد و به اين ترتيب چربي رژ گرفته شده و رنگدانه ها و موم آن باقي ميماند.
7- برای اینکه رژ لب به دندان هایتان نمالد، بعد از اینکه رژ لب به لب‌هایتان زده شد ، انگشت اشاره خود را در دهانتان فرو برده و خارج کنید. این کار باعث می شود که رژ اضافه، به دستانتان مالیده شود.