ناخن ها بدلیل اهمیت کاربردی که در طول روز دارند باید در سلامتی و سالم نگه داشتن ها تلاش نمود و بهترین رروش استفاده از کرم و روغن های گیاهی برای ناخن می باشد که سایت آرایشگری در این مقاله راز زیباتر شدن ناخن ها را آموزش می دهد.

بهترین و مفید ترین  روشی که میتوان برای ناخن ها پیشنهاد داد مالیدن کرم دست و روغن گیاهی برروی ناخن و مخصوصا پایه ناخن می باشد و بهتر است این کار  را پس از هربار شستشو دست انجام دهید تا ناخن های محمکی داشته باشید.

البته روش های متعدد دیگری برای سالم نگه داشتن ناخن ها وجود دارد که می توان به استفاده از سوهان ناخن هم اشاره نمود که البته نحوه استفاده از این وسیله خاص می باشد و شما باید سوهان را از طرفین ناخن به سمت مرکز ناخن حرکت دهید و سپس در آب گرم آن را فرو ببرید و حتما به این نکته توجه داشته باشید که قبل از لاک زدن حتما دستاننتان را بشویید.

اگر ناخن های ضفیعی دارید و به دنبال راهی برای تقویت آن می گردید دانه های بلال بسیار مفید می باشند و آن ه مبدلیل وجود ممواد مغذی از جمله گوگرد، سیلیس،آهن،کلسیم و حتی بلال منبعی مفید برای ویتامین B میباشد و این ویتامین برای ناخن ها بسیار مفید بوده و تاثیر بسیار فوق العاده ای برروی ناخن هایتان دارد.

بلال را به دو صورت خوراکی و یا به صورت ژله می توانید مصرف نمایید و برای تهیه ژله آن کافی است دانه های بلال را از میوه هایش جدا نموده و کاملا له نمایید و پس از اضافه کردن شیر برای مدت یک ساعت صبر نمایید و در پایان مواد را از صافی رد نمایید. مایع جدا شده از مخلوط حالت ژله ای دارد و شما می توانید آن را به ناخن هایتان آغشته نموده و از ترکیدن و ریش شدن اطراف ناخن هایتان جلوگیری نمایید و ناخن هایتان را تقویت نمایید.

نکته : لاک های براق کننده ناخن بدلیل وجود مواد تقویت کننده درون آنها سبب سختی و انعطاف ناخن هایتان می شود.