0سبد خرید

لیزر موهای زائد ipl یکی از جدیدترین روش های از بین بردن موهای زائد است. موهای زائد در قسمت‌های مختلف بدن همیشه یکی از مشکلات اصلی افرادی بوده است که به زیبایی و آراستگی بدن خود اهمیت می دهند. موضوع باعث شده است که از بین بردن موهای زائد به عنوان یک روش برای زیباتر نشان دادن بدن افراد به کار بیاید و تکنولوژی های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد استفاده گردد. یکی از این تکنولوژی‌ها که در این مطلب به آن می پردازیم و نکاتی را در خصوص آن خدمت شما عرض کنیم استفاده از دستگاه آی پی ال (IPL) است. این روش به شما کمک می‌کند که با استفاده از تاباندن نور مرئی از نام‌های زنان به فولیکول‌های مو بتوانید موهای زائد را از بین ببرید. در ادامه این مطلب درمورد این روش که به آن از بین بردن موهای زائد با استفاده از سیستم پالس نوری نیز می گویند توضیحات بیشتری را در اختیار شما قرار می دهیم.

دستگاه لیزر موهای زائد ipl

دستگاه لیزر موهای زائد IPL به این صورت کار می‌کند که یک پالس نوری با چند طول موج را به وجود آورده و توسط یک دستگاه آن را به قسمتهای مورد نظر روی بدن شما می رساند. این نور اثرات مختلفی روی پوست ها با جنس متفاوت می تواند داشته باشد و به همین دلیل برای گرفتن نتیجه مناسب از این نوع دستگاه لیزر موهای زائد از فیلترهای مختلف استفاده می کنند. گفتنی است که هر کدام از این فیلتر ها می توانند آثار مختلفی روی پوست شما داشته باشند که این آثار عبارتند از: از بین بردن موهای زائد بدن، رفع آثار جوش و لکه های روی صورت و جوانسازی پوست؛ البته بهتر است در جریان باشید که این آثار بستگی به سرعت پالس های ایجاد شده توسط دستگاه و مهارت متخصص استفاده از دستگاه لیزر دارد.

لیزر IPL برای موهای زائد

لیزر IPL برای موهای زائد دارایی عملکردی مشابه با دستگاه های لیزر دیگر می باشد، به این صورت که: وقتی اشعه های پالس نوری توسط دستگاه لیزر آی پی ال قسمتی از پوست شما که دارای موهای زائد است تابیده می شود، این اشعه ها به درون پوست شما نفوذ کرده، تا ارتفاع ریشه موهای زائد شما پایین می روند و روی رنگدانه های تیره موهای زائد تاثیر می‌گذارند یا اصطلاحاً آنها را میسوزاند. صد البته زمانی که این روند از بین بردن موهای زائد با استفاده از لیزر تکرار شود، شاهد نتایج بهتری خواهید بود و به همین دلیل است که در کلینیک‌های تخصصی پوست و مو برای از بین بردن موهای زائد در قسمت های مختلف بدن از لیزر درمانی بین سه تا ۶ جلسه استفاده می‌شود.

قیمت لیزر موهای زائد با IPL

قیمت لیزر موهای زائد با IPL بستگی به عوامل مختلفی دارد که یکی از این عوامل دستگاه لیزری است که برای از بین بردن موهای زائد از آن استفاده می شود. زمانی که از دستگاه های لیزر مثل الکساندرایت، دایود و دایود الکس استفاده می شود، قیمت انجام لیزر موهای زائد بالاتر می‌رود اما تعداد جلسات پایین می‌آید و از طرفی نتیجه بهتری برای شما حاصل می‌شود. مورد بعدی که روی قیمت لیزر موهای زائد با دستگاه IPL تاثیر می گذارد، میزان تجربه و توانایی متخصصی است که با دستگاه لیزر کار میکند. همچنین باید این موضوع را به یاد داشته باشید که در زمان انتخاب متخصص و مطب مورد نظر برای انجام لیزر، فریب ارزانی های غیرمنطقی را نخورید چراکه ارزان بودن غیرمنطقی قیمت هر چیزی بی دلیل نیست و مطمئناً نتیجه کار با دریافت این خدمات با قیمت واقعی برای شما بهتر خواهد بود.

قیمت هر جلسه لیزر IPL

قیمت هر جلسه لیزر IPL به ۳ عامل اصلی بستگی دارد که در ادامه این سه عامل را باهم به صورت کوتاه بررسی می کنیم:

منطقه مورد نظری که روی آن لیزر درمانی انجام میشود: این موضوع از این رو مهم است که قسمت های مختلف بدن دارای میزان حساسیت متفاوتی هستند و همین باعث می شود در قسمت هایی خاص حساسیت کار لیزر درمانی افزایش یابد. مورد بعدی که باید در این قسمت به یاد داشته باشید ابعاد قسمتی است که به اصطلاح لیزر می کنید، طبیعتاً هر چقدر ابعاد این قسمت ها بیشتر باشد هزینه هر جلسه بیشتر خواهد شد.
کیفیت و نوع دستگاه لیزر مورد استفاده: شما باید این نکته مهم را به یاد داشته باشید که هر چقدر کیفیت دستگاه بهتر باشد و دستگاه مورد استفاده برای شما به روزتر باشد، نتیجه بهتری خواهید گرفت؛ اما این نکته را نباید فراموش کرد که بالا بودن کیفیت دستگاه باعث می شود قیمت هر جلسه لیزر درمانی افزایش یابد.
سابقه و کیفیت کار متخصص لیزر درمانی: کسی که با استفاده از دستگاه لیزر، موهای زائد شما را از بین می‌برد، باید دارای تخصص، تجربه و مهارت کافی برای این کار باشد.

مضرات IPL

مضرات IPL ممکن است که به نظر شما مضرات IPL ناچیز بیاید و تصور کنید که استفاده از این روش برای از بین بردن موهای زائد ضرری برای شما نخواهد داشت؛ اما این نکته بسیار مهم را باید در نظر داشته باشید که در موارد خاص ممکن است لیزر درمانی آسیب‌های بسیار جدی به پوست شما وارد کند. البته نیازی نیست نگران این آسیب‌ها باشید چون اگر متخصص لیزر موهای زائد خوب پیدا کرده باشید، آن شخص باید ابتدا شما را معاینه کرده و احتمال خطراتی که در موارد نادر افراد متقاضی لیزر موهای زائد را تهدید می کند را در نظر بگیرد. در صورتی که شخص اجرا کننده لیزر موهای زائد کار خود را به صورت اصولی انجام دهد ممکن است دچار مشکلات زیر شوید.

  • عفونت
  • تغییر رنگ در پوست
  • تاول
  • کبودی

عوارض دستگاه لیزر IPL

عوارض دستگاه لیزر IPL بسیار پایین است و با اینکه سال‌هاست این دستگاه برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شود تاثیرات منفی جدی به همراه نخواهد داشت. البته این گفته ما با در نظر گرفتن دو نکته بسیار مهم قابل قبول است: اول اینکه دستگاه استفاده شده برای از بین بردن موهای زائد باید استاندارد و با کیفیت باشد و دوم اینکه متخصص انجام لیزر درمانی باید با تجربه و دارای مهارت کافی برای انجام این کار باشد. درود غیر این صورت ممکن است مشکلاتی مانند قرمزی و حساسیت در ناحیه مورد نظر، ایجاد سوختگی های سطحی، ایجاد اسکار و تورم برای شما به وجود بیاید. پس به این صورت می‌توان گفت که شما وقتی با دقت در محل مورد نظر خود برای انجام لیزر درمانی را انتخاب کنید دیگر لازم نیست که نگران عوارض از بین بردن موهای زائد با استفاده از لیزر باشید.

آیا دستگاه لیزر IPL عملکرد مناسبی دارد؟

پاسخ به این سوال مثبت است، استفاده از این روش برای از بین بردن موهای زائد می تواند به تدریج باعث کاهش رشد موها شود و در صورتی که روند لیزر درمانی به صورت مداوم و برنامه‌ریزی شده انجام شود، شما شاهد قتل رشد مو در محل مورد نظر خود خواهید شد. از طرفی یکی دیگر از مزایای استفاده از دستگاه لیزر IPL این است که در زمانه از بین بردن مو های زائد شما درد بسیار کمی را نسبت به سایر دستگاه‌ها تجربه خواهید کرد، همچنین عوارض کوتاه مدت ماننده تحریک یا پوسته پوسته شدن پوست محل از بین بردن موهای زائد به ندرت مشاهده می‌شود.

امیدواریم که این مطلب توانسته باشد اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهد، در صورتی که سوالی داشتید می توانید از سیستم مشاوره رایگان تلفنی ما استفاده کنید.

نوشتن دیدگاه